Mallorca

Nejlevnější zájezdy
Mallorca

Využijte náš online rezervační systém a vyberte si dovolenou svých snů. Porovnáváme nabídky více než 800 společností.

Důležité informace o Mallorce

Pokud uvažujete o Mallorce jako cíli vaší dovolené, měli byste o ní znát alespoň některé informace.Cestovní doklady a předpisy


Mallorca spadá pod Španělsko, takže rovněž patří do Evropské unie. Proto vám na cestu postačí pouze občanský průkaz. Celním kontrolám se pravděpodobně vyhnete úplně. Celní předpisy jsou tu běžné jako v jiných evropských zemích. Žádné speciální výjimky Mallorca nemá.Zdravotní péče a očkování


Zdravotní péče je tu na standardní úrovni. K dispozici jsou turistům zařízení soukromé i veřejné zdravotní péče. Budete-li potřebovat lékárnu, rozhlížejte se po nápisu „farmácia“. Lékárny jsou označené zeleným či červeným křížem.


Nezapomeňte si před odjezdem na dovolenou zřídit cestovní pojištění. I když jako členské země Evropské unie platí dohoda o bezplatném poskytování lékařské péče, platí to pouze pro akutní případy. Navíc cestovní pojištění příliš nestojí a mnohdy se skutečně vyplatí.


Při vstupu do země nevyžaduje Mallorca po turistech očkovací průkaz. Žádná povinná očkování tu nejsou. Mějte však na paměti obecná možná rizika a zařiďte si běžná očkování vhodná pro cestování. Nezapomeňte si také vzít své léky a dodržovat hygienické předpisy. Nepijte vodu přímo z kohoutku.


TIP: http://www.cestolino.cz/recenze/hotely/Bezpečnost a kriminalita


Mallorca je bezpečné místo. Nehrozí vám tu žádná speciální rizika, zvláště turistické oblasti jsou přizpůsobené tak, aby se v nich turisté cítili co nejlépe. Samozřejmě si musíte dávat pozor na kapesní zloděje. Nenechávejte své osobní věci bez dohledu a raději u sebe nenoste větší finanční částky. Cenné věci nenechávejte ani v půjčeném automobilu. V některých oblastech se mohou pohybovat pochybní prodavači. Ne všechny jejich obchodní nabídky jsou tak výhodné, jak vám vnucují.